FORAMCIONET ZYRTARE: ATALANTA VS PARIS SAINT-GERMAIN – MBAPPE NË BANKËN REZERVË (FOTO)

Atalanta dhe Paris Saint-Germain, ndeshen sonte në çerekfinale, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet para ndeshjes, transmeton Insajderi.

Atalanta, hynë në këtë takim me formacionin 3-4-2-1, me këta lojtarë në përbërje: Sportiello: Djimsiti, Caldara, Toloi: Gosens, Freuler, de Roon, Hateboer: Pasalic, Gomez: Zapata.

PSG, hynë në këtë takim më formacionin e zakonshëm, 4-3-3, me këta lojtarë në përbërje: Navas: Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat: Herrera, Marquinhos, Gueye: Sarabia, Icardi, Neymar.

Mbappe, gjendet në bankën rezervë, ndërsa Di Maria, Kurzaëa dhe Verrati, mungojnë për skuadrën nga Parisi.

Tek Atalanta, mungesë e madhe është Josip Ilicic, i cili është duke përjetuar disa trauma dhe probleme psikologjike.

/Insajderi.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *