Pas zgjedhjeve koalicion me Selën apo me Ahmetin? Përgjigjet Kasami

Pavarësisht “luftës” që po zhvillohet mes partive shqiptare përfshi këtu edhe atë mes Besës dhe koalicionit ASH-AA, kreu i Lëvizjes Besa Bilall Kasami, në një intervistë për Gazetën Express thotë se pas zgjedhjeve, nëse partia e tij del fituese, do të kishte dashur që të formojë Qeverinë me Ziadin Selën, më përpara se me Ali Ahmetin.

Kasami madje bashkëpunimin me BDI-në e quan të keqe të domosdoshme, duke thënë se një gjë të tillë do e pranonte vetëm nëse do ishte e imponuar shkaku i numrave.

"Intervista" me Bilall Kasamin – Kryetar i Lëvizjes Besa

"Intervista" me Bilall Kasamin – Kryetar i Lëvizjes Besa

Posted by Gazeta Express on Wednesday, May 20, 2020

/GazetaExpress/P/E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *