Kosovare Asllani po shkëlqen te Real Madridi, 3 gola në 4 ndeshje

Pas disa vjetësh, nga ekipi i femrave të Real Madridit nuk kishin rezultate të mira, këtë sezon është renditur mjaft mirë, ku pa dyshim meritë ka pasur edhe loja e futbollistes shqiptare Kosovare Asllani. Në një intervistë në Suedi, ku ajo ka përfaqësuar ekipin e Real Madridid ka folur për objektivat e grupit, përcjell albinfo.ch.

Tashmë sulmuesja Asllani është shprehur se ekipi nuk do të jetë i kënaqur vetëm me mbylljen e një sezoni. “Për Real Madrid qëllimi është fitorja. Ky është viti i parë që ne kemi zyrtarisht një ekip që synon triumfin. Megjithatë, qëllimi është që të përpiqemi të fitojmë sërish. Personalisht, qëllimi im është për të zënë një nga vendet e “Champions League” këtë vit “, u shpreh Asllani në një intervistë për gazetën suedeze “Aftonbladet”.

Kosovare Asllani gjithashtu ka folur për situatën e koronavirusit në Spanjë. “Jemi në një fazë të vështirë, nuk mund të largohemi nga shtëpia ose hoteli dhe kjo situatë shkakton trishtim. Mund të qendrojmë vetëm në hotel dhe të stërvitemi, është pak monotone. Herë pas herë bëjmë teste Covid-19 dhe mundohemi të mos neglizhojmë masat anti-Covid, por tani jam mësuar me maska ​​sepse në Spanjë, sepse ato janë të detyrueshme”.

Sa i përket përgatitjes së saj për ndeshjet, ajo është gjithmonë shumë e sigurt në vetvete. “Për sa kohë që jam përgatitur dhe ndihem mirë, jam shumë e qetë. Është diçka që e kam mësuar gjatë karrierës time. Kur isha e re mendoja se të gjithë po më shikonin, por tani e di që nuk është kështu”, shpjegoi lojtarja e ekipit të femrave të Real Madrid.

/Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *