Sadi Bexheti i gatshëm për Tetovën, takohet me Menduh Thaçin?!

Ish kryetari i komunës së Tetovës, Sadi Bexheti sot është takuar me kreun e PDSH-së, Menduh Thaçin. Nuk dihet ende nëse Bexheti do të jetë kandidat i PDSH-së për Tetovën, por deri tani siç është përfolur Bexheti do të jetë kandidat i LSDM-së, PDSH-së dhe BESËS.

Nga ana tjetër në BDI deri tani janë lakuar shumë emra si Teuta Arifi, Florin Besimi, Ibrahim Dehari dhe të tjerë ndërsa nga ASH-ja, Vullnet Ferati, Flarkan Bexheti.

Ndryshe zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin Tetor-Nëntor

/Ts.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *